Pobierz informator

Robocode: Przygotuj się na "Java Wars"

WARSZTAT INFORMACYJNY • BOOTCAMP FULL-STACK

Dawno dawno temu, za siedmioma routerami, za siedmioma firewalami, w laboratoriach IBM na jednym z komputerów, roboty czołgi walczyły ze sobą o kontrolę pulpitu... A teraz będą walczyć o twój pulpit w Warszawie! Przyjdź na warsztaty, aby podszkolić się z Javy i dla zabawy! W ramach spotkania dowiesz się, na czym polega praca Full-stack Developera, poznasz predyspozycje niezbędne do wykonywania tego zawodu, przekonasz się co czeka na Ciebie w ramach bootcampu.

9 grudnia 2017

9:00-15:00

Vistula
ul. Stokłosy 3
Warszawa

10% zniżki na bootcamp

Robocode to świetny sposób na naukę języka Java lub doskonalenie umiejętności języka Java. Jest to w zasadzie Java API i środowisko programistyczne, które pozwala na pisanie AI dla robota w Javie. Robot jest w rzeczywistości czołgiem, posiada armatę i radar, który wykorzystuje do wykrywania innych czołgów.
Twój czołg może poruszać się w dowolnym kierunku, a także kręcić działem i radarem, wystrzeliwując pociski w kierunku innych czołgów. Piszesz oprogramowanie dla swojego robota i ustawiasz go w bitwie z innymi robotami. Twój robot działa samoczynnie, używając AI (sztucznej inteligencji), w którą został przez ciebie wyposażony, więc lepiej niech to AI będzie dobre! ☺

Podczas warsztatu skupimy się bardziej na aspektach warsztatu programisty, niż na stworzeniu naprawde skutecznego robota. Wykorzystamy wzorce projektowe GOF, między innymi Strategia i Stan. Będziemy też ćwiczyć refaktoryzację.

Uczestnicy w trakcie zajęć korzystają z własnego sprzętu. W trosce o jakość warsztatów jesteśmy zmuszeni ograniczyć liczbę uczestników. Kwalifikacja odbywa się na podstawie odpowiedzi udzielonych w formularzu zgłoszeniowym oraz - w dalszym kroku - kolejności zgłoszeń. Potwierdzenie udziału w warsztatach wraz z instrukcją przygotowania środowiska otrzymasz najpóźniej na 7 dni przed planowaną datą wydarzenia.