Pobierz informator

Wysyłając niniejszy formularz, wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez firmę Sages Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 62c, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Tester automatyczny BOOTCAMP

Kim jest tester automatyczny?

Rolą testera automatycznego, zwanego także Quality Assurance Engineerem lub testerem QA, jest zapewnienie jakości, czyli zapobieganie błędom, dlatego powinien rozumieć całe środowisko, w jakim się porusza. Przygotowuje on zestaw narzędzi do statycznej analizy kodu, aby kod tworzony przez programistów nie miał trywialnych błędów, buduje zestaw testów regresji automatycznej, przygotowuje generator danych testowych, wykonuje skrypty do testów wydajności i integruje całość z systemem CI tak, by już w trakcie wytwarzania oprogramowania były wychwytywane ewentualne problemy. Pełnienie tej roli wymaga zaawansowanych kompetencji, w tym umiejętności programowania oraz korzystania ze spektrum narzędzi wspomagających automatyzację testowania. Zdobycie ich jest możliwe w ramach dłuższych form szkoleniowych ukierunkowanych na warsztat pracy, łączących przygotowanie teoretyczne z praktyczną pracą projektową, czyli m.in. na naszym bootcampie.

Inną funkcję pełni w procesie testowania tester manualny, który "przeklikując się" przez oprogramowanie sprawdza np. czy dany przycisk przekierowuje użytkownika do założonego miejsca. Nie wymaga to umiejętności programowania czy znajomości technologii. Podstawą jest umiejętność tworzenia scenariuszy testowych. Uzyskanie kwalifikacji do wykonywania tych zadań jest możliwe już w ramach kilkudniowych szkoleń.

Dla kogo jest bootcamp z testowania?

- dla osób nieposiadających doświadczenia w branży IT pragnących zostać testerami

- dla testerów manualnych pragnących zwiększyć zakres swoich umiejętności do poziomu umożliwiającego realizację testów automatycznych

Dlaczego bootcamp?

- w odróżnieniu do krótkich kursów ukierunkowanych na wąską specjalizację oraz pojedyncze narzędzia testerskie w ramach bootcampu poznasz spektrum najpopularniejszych rozwiązań stosowanych na stanowisku inżyniera jakości/ testera automatycznego i wymaganych przez różnych pracodawców

- omijamy rozbudowane wykłady teoretyczne ucząc poprzez praktykę - zajęcia prowadzone nie przez teoretyków, ale osoby na co dzień wykonujące zawód testera automatycznego

- nie musisz studiować przez rok, aby poznać tajniki zawodu - z nami zdobędziesz nowe kompetencje już w niecałe 2 miesiące

- zdobędziesz podstawy z wiedzy biznesowej potrzebne przy efektywnym testowaniu i planowaniu testowania podstawy z wiedzy programistycznej

- kurs nie kończy się tak jak inne bootcampy - tylko na automatyzowaniu testów funkcjonalnych - ale pokrywa też testy wydajnościowe i bezpieczeństwa, co jest już powszechnym wymaganiem dla poważnych projektów i klientów

- nasz bootcamp dostarcza uporządkowaną wiedzę na temat zapewnienia jakości przez wszystkie etapy życia projektu, zaczynając od analizy poprzez development, testy akceptacyjne do wdrożenia, nie jest to przygotowanie przysłowiowego “klikacza test-case’ów”, ale uczymy wzorców i narzędzi używanych w takich firmach jak Google czy Netflix

Wymagania wobec kandydatów

- umiejętność analitycznego myślenia

- skrupulatność, sumienność

- dobre obycie z komputerem (umiejętność korzystania z różnorakich serwisów internetowych np. bankowości elektronicznej, pakietów biurowych i innych programów używanych w firmach - np. do fakturowania)

- znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym

Przed kursem

Przed rozpoczęciem zajęć uczestnicy otrzymają materiały wstępne do przerobienia samodzielnie w domu, co umożliwi szybkie przejście od teorii do cześci warsztatowej bootcampu już od pierwszego dnia.

Po zakończeniu bootcampu

Po zakończeniu bootcampu uczestnik będzie potrafił tworzyć plany testów, w tym harmonogramy i strategie testowe. Nauczy się wykonywać testy i skutecznie raportować ich wyniki oraz efektywnie pracować w zespole IT i komunikować się z interesariuszami testowania. Dowie się jak pozyskiwać wymagania dotyczące procesu i przedmiotu testowania, projektować przypadki testowe zgodnie z dobrymi praktykami oraz wykonać analizę podstaw testowych celem określenia zakresu i przedmiotu testów. Będzie dysponował najbardziej rozpoznawalnym dokumentem poświadczającym umiejętności zawodowe w obszarze testowania w branży IT - certyfikatem ISTQB. Absolwent bootcampu będzie potrafił sprawnie poruszać się po kodzie źródłowym stron internetowych oraz w systemie operacyjnym Linux, w tym tworzyć skrypty oraz zapytania SQL i wykorzystywać je podczas testowania. Absolwent będzie umiał testować strony WWW, usługi REST i SOAP. Będzie biegle używał narzędzia Selenium i SoapUI do automatyzacji testów funkcjonalnych oraz narzędzia JMeter do realizacji testów wydajnościowych. Nauczy się automatyzować czynności testowe, w tym tworzyć własne skrypty testowe, a takze programować w stopniu niezbędnym do realizacji zadań jako tester automatyczny. Uczestnik bootcampu dowie się jak realizować testy użyteczności w podstawowym zakresie oraz jak wykorzystywać narzęzie JIRA w pracy testera.

Program bootcampu

 1. Teoria i praktyka testowania - w ujęciu ISTQB
 2. Planowanie i zarządzanie procesem testowym
 3. Wprowadzenie do branżowych systemów korporacyjnych
 4. Linux praktycznie
 5. SQL i relacyjne bazy danych
 6. Podstawy technik internetowych + HTML i CSS
 7. Podstawy programowania na bazie Java
 8. Architektura Systemów IT
 9. Software Development Pipeline
 10. Automatyzacja testow funkcjonalnych Selenium + Serenity
 11. Testowanie serwisów z użyciem SoapUI z elementami REST Assured
 12. Testy wydajnościowe - JMeter
 13. Praca z systemem Jira/Zephyr for JIRA
 14. Egzamin ISTQB Poziom Podstawowy (Foundation Level)
 15. Projekt finalny i spotkanie z rekruterem

Kliknij aby pobrać szczegółowy program.

Korzyści dla Ciebie

Zbudujesz własne portfolio projektowe

Otrzymasz wsparcie w przygotowaniu profilu LinkedIn

Otrzymasz list referencyjny od uczących Cię trenerów

Stworzysz swój profil GitHub

Pomożemy Ci napisać profesjonalne CV

Dołączysz do naszego community na Slacku

Spotkasz się z rekruterem, który przygotuje Cię do rozmów kwalifikacyjnych

Wyślemy Twoją aplikację do bazy naszych firm partnerskich

Zdobędziesz kwalifikacje niezbędne do pracy na stanowisku testera automatycznego


Zapłać za kurs w ratach

Nie jesteś w stanie uiścić od razu całej kwoty? Za udział w naszych bootcampach możesz zapłacić także w ratach! Dowiedz się wiecej, wysyłając zapytanie za pomocą formularza.

Zdobądź dofinansowanie

Jeśli jesteś osobą bezrobotną lub jesteś zatrudniony/a w oparciu o umowę o pracę, możesz ubiegać o dofinansowanie do naszych kursów z Urzędu Pracy lub KFS. Dowiedz się więcej →

Otrzymaj 3000 PLN zwrotu

Jeżeli po ukończeniu kursu znajdziesz zatrudnienie z naszego polecenia u jednego z Partnerów Kodołamacza, dostaniesz częściowy zwrot kosztów udziału w bootcampie w wysokości 3000 PLN!

Sprawdź szczegółowy program naszych bootcampów

Rekrutacja

Przekonaj się, czy kodowanie to droga dla Ciebie! Wypełnij formularz aplikacyjny, zapoznaj się z przesłanymi materiałami i wykonaj zadania, które pozwolą nam sprawdzić Twoje predyspozycje w danej dziedzinie. Ostateczną decyzję podejmiemy po krótkiej rozmowie z naszym specjalistą.

arrows
1

Aplikacja

progress image
2

Testy
predyspozycji

progress image
3

Rozmowa
wstępna

progress image
4

Decyzja

progress image

FAQ

Bootcamp jest intensywnym programem szkoleniowym, w trakcie którego uczetsnicy przygotowują się do zawodu młodszego specjalisty w wybranej dziedzinie.
Szkolenia ograniczają się do wybranej technologii lub zagadnienia. Ich celem jest doskonalenie posiadanych umiejętności lub rozwój nowych na podstawie już zdobytej wiedzy i doświadczenia. Bootcamp to cykl szkoleń stanowiący spójną całości, który pozwala na przyrostowy wzrost kompetencji od poziomu zerowego do poziomu odpowiadającego umiejętnościom stanowiska juniorskiego.
Studia oferują zdobycie wiedzy ogólnej, bez ukierunkowania na konkretną specjalizację. Rozwijają kompetencje ogólne będące bazą do zdobycia umiejętności j w trakcie pracy. Bootcamp to szkoła zawodu, nauka w kierunku zdobycia praktycznych umiejętności potrzebnych do jego wykonania. W skrócie: po studiach potrzebujesz stażu, po bootcampie – staż masz już za sobą.
Bootcamp obejmuje 30 lub 35 roboczych dni warsztatowych (w zależności od kursu), są to dwa bloki z tygodniową przerwą pomiędzy na utrwalenie materiału i pracę nad projektami (czyli 3 + 1 + 3). Dodatkowe dwa dni po zakończeniu szkolenia poświęcone są na spotkania z rekruterem przygotowujące do wejścia na rynek pracy IT.
Proponujemy dwa tryby nauki: intensywny kurs dzienny, w ramach którego zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00, weekendowe - zajęcia w soboty i niedziele w godzinach 9.00 - 17.00.
Bootcamp ma formułę warsztatową. Od pierwszego dnia uczestnicy piszą kod. Aby było to możliwe przed spotkaniem na sali muszą zapoznać się z materiałem teoretycznym wprowadzającym do danego zagadnienia. Oczywiście nie zabraknie czasu na wyjaśnienie wątpliwości na zajęciach z trenerem, ale ważne jest ograniczenie części wykładowej do niezbędnego minimum.
 • Organizatorem bootcamów Kodołamacz jest firma Sages od 9 lat prowadząca specjalistyczne szkolenia technologiczne dla zespołów programistycznych. Bootcampy zostały przygotowane w oparciu o zebrane przez nas w tym czasie doświadczenia.
 • Programy naszych bootcampów obejmują technologie, których znajomość jest najbardziej poszukiwana przez pracodawców.
 • Trenerzy prowadzący zajęcia to nie tylko praktycy na co dzień pracujący z technologiami, których uczą, ale także osoby, które prowadziły już szkolenia programistyczne.
 • W trakcie bootcampu uczestnicy stworzą własną aplikację i doświadczą realnej pracy w projekcie, bootcamp kodołamacz jest intensywnym ekwiwalentem kilkumiesięcznego stażu.
 • Uczestnicy naszego bootcampu otrzymają profesjonalne przygotowanie do poruszania się na rynku pracodawców – warsztaty ze specjalistą, wspólnie budowany profil oraz referencje od naszych specjalistów.
W przypadku osób prywatnych podana cena to cena końcowa, w przypadku finansowania szkolenia przez firmy - jest to cena netto - doliczamy 23% VAT.
Dokładna lokalizacja zostanie podana uczestnikom przed ropoczęciem kursu.
Będziesz mógł to sprawdzić w trakcie procesu rekrutacji. Obejmuje on test predyspozycji oraz rozmowę indywidualną z kandydatem. Pamiętaj, że ważniejsza od umiętności twardych jest odpowiednia motywacja i chęć do poszerzania swoich kwalifikacji.
Zgłoszenie uczestnictwa odbywa się na podstawie formularza aplikacyjnego. Po przesłaniu zgłoszenia kandydat otrzymuje drogą mailową zaproszenie do procesu rekrutacji. Rekrutacja obejmuje test predyspozycji i rozmowę kwalifikacyjną z trenerem (osobistą lub zdalnie za pośrednictwem komunikatora). Test sprawdza umiejętność logicznego myślenia i kreatywnosć w rozwiązywaniu problemów. Potwierdzenie terminu rozpoczęcia danego bootcampu następuje po zakończeniu całości procesu rekrutacyjnego na ten bootcamp.
Niestety żaden bootcamp nie gwarantuje 100% pewności znalezienia pracy. Możemy jednak dać Ci 100% gwarancję, że na bootcampie dostarczymy Ci wiedzy i narzędzi odpowiadających potrzebom współczesnego rynku pracy. Po Twojej stronie pozostaną dwa pozostałe czynniki sukcesu: zaangażowanie i chęci samodoskonalenia.
Organizatorzy nie zapewniają zakwaterowania uczestnikom. Możliwa jest jednak z naszej strony pomoc w jego znalezieniu.
W ciągu dnia wyznaczona jest godzinna przerwa na lunch we własnym zakresie. Uczestnicy mogą skorzystać z naszej listy dostępnych w okolicy lokali.
Płatność jednorazowa przed rozpoczęciem bootcampu lub płatność w ratach.
Umożliwiamy pracę na własnym laptopie. Istnieje także możliwość odpłatnego wypożyczenia sprzętu.